Valik meediakajastusi

Saarte Hääl: Talgulised värvivad Saare- ja Muhumaa triibulisemaks 26. aprill

5. mai “Teeme ära” talgute ühe osana toimuvatele postkastitalgutele on end Saaremaalt ja Muhust kirja pannud 34 seltskonda. Neil kõigil on plaan paigaldada või uuendada küla ühiseid postkaste ning värvida postkastialus oma kihelkonna triipudesse. Ühispostkaste on kiirematele jaganud ka Omniva. Üle Eesti on postkastitalguid kirja pandud 212, seega toimub Saare- ja Muhumaal neist umbes viiendik.

Loe lisaks »

Pealinn: Talgunädalal Teeme Ära talguhuntidele rongisõit poole hinnaga 25. aprill

"Elron hindab kõrgelt talguliste panust ning pakub ka sel aastal talgutele sõitjatele soodsamat piletihinda," ütles Elroni juhatuse esimees Olle Tischler.

Loe lisaks »

Lõuna-Eesti Postimees: Talguhundid saavad sõita poole hinnaga 25. aprill

Elron pakub Teeme Ära talgupäeval osalejatele poole hinnaga rongisõitu. Talguhundi passi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel saab soodsama piletihinnaga reisida 28. aprillist 5. maini kõikidel Elroni liinidel, nii tava- kui ka ekspressrongides. Talguhundi sooduspileteid saab osta ainult rongist.

Loe lisaks »

Goodnews: Talgunädalal on Teeme Ära talguhuntidele rongisõit poole odavam 25. aprill

Elron pakub Teeme Ära talgupäeval osalejatele poole hinnaga rongisõitu. Talguhundi passi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel saab soodsama piletihinnaga reisida 28. aprillist kuni 5. maini kõikidel Elroni liinidel, nii tava- kui ka ekspressrongides. Talguhundi sooduspileteid saab osta ainult rongist.

Loe lisaks »

Virumaa Teataja: Talguhundid saavad rongipileti poole hinnaga 25. aprill

Elron pakub talgupäeval "Teeme ära!" osalejatele poole hinnaga rongisõitu.

Loe lisaks »

Meiemaa.ee: Talguteni napp kümme päeva! 25. aprill

5. mail toimuva „Teeme ära!” talgupäevani on jäänud veidi enam kui nädal. Kas talgutega seoses on veel midagi, millele tähelepanu juhtida, küsime seda maakonna talgukoordinaatorilt Reet Viiralt.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Talguhunt, Kollassaare ootab sind kevadtöödeks appi 25. aprill

Järva vallas, ühel unustatud soosaarel- Kollassaarel läheb aprilli lõpus-mai alguses suurteks kevadtöödeks- ees ootab matkaonni katusevahetus. Suurem osa vajaminevast materjalist on juba kohale toodud- sarikad, roovid, uus alus- ja katusekate.

Loe lisaks »

Novaator: ERR ja Teeme Ära kutsuvad talgupäeval istutama oma puu 24. aprill

Maikuu esimesel nädalavahetusel peetakse igakevadist Teeme Ära talgupäeva ja ERR-i programmides tähistatakse loodusepäeva, mis pöörab pilgu tasakaalus elukeskkonnale, loodusele ja koos tegutsemisele. Eesti Rahvusringhääling ja Teeme Ära talgupäeva meeskond leiavad, et igal eestimaalasel võiks olla oma puu, mis annab jõudu, loob ühiseid mälestusi ja rikastab meie elukeskkonda — sellepärast kutsuvadki 5. ja 6. mail istutama oma puu.

Loe lisaks »

Koit: Juhtkiri: Läheneb talgupäev 19. aprill

Kuigi ilmad on heitlikud, taheneb maapind palavatel päevadel tundidega. Seetõttu on paljud ümbrust koristama hakanud või selle prahist juba puhtaks teinud.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Teeme ära talgupäevaks on kirjas juba üle 1500 talgu ja 12 000 osaleja 18. aprill

Teeme Ära talgupäeva kodulehele on praeguseks kirja pandud juba üle 1500 talgu, mille hulgast saab igaüks valida osalemiseks endale sobiva talgupaiga.

Loe lisaks »

Virumaa Teataja: Kiri: talgud loovad lisaväärtust 17. aprill

On tore, et tänavused “Teeme ära!” päevad on seotud meie kihelkonnapärandiga. Siiski tahaks tähelepanu juhtida ühele võimalikule komistuskivile. Päevade jooksul tehakse mitmesuguseid töid, mida võib julgelt talgutöödeks nimetada. Olen seisukohal, et prügikoristust, mis küll ka väga vajalik, ei tohiks talguteks nimetada.

Loe lisaks »

Sakala: Repliik. Prügistajad rikuvad puhkekohti 17. aprill

«Teeme ära!» kampaania muutub iga aastaga järjest populaarsemaks. Sel nädalavahetusel võeti selle osana ette koristustalgud Õisus, järgmistel nädalatel annab oma panuse suur osa Viljandimaa ja ülejäänud Eesti aktiivsetest kogukondadest. Kohati tundub aga, et see aktsioon on nagu sõelaga vee kandmine: ühed koristavad ja kraamivad, teised läbustavad.

Loe lisaks »

Postimees: Juubeliaasta talgupäev: tulekul üle 1500 talgu, enam kui 12 000 osalejat ning 300 talgutoitu 17. aprill

EV100 juubeliprogrammi kuuluval kevadisel talgupäeval plaanib osaleda juba enam kui 12 000 talgulist. Teeme Ära kodulehele on praeguseks kirja pandud  üle 1500 talgu, mille hulgast saab igaüks valida osalemiseks endale sobiva talgupaiga.

Loe lisaks »

Vooremaa: Talgud on need, mis loovad lisaväärtust 17. aprill

On tore, et tänavused Teeme Ära talgud on seotud meie kihelkonnapärandiga. Siiski tahaks tähelepanu juhtida ühele võimalikule komistamisvõimalusele. Talgupäevade jooksul tehakse mitmesuguseid töid, mida võib julgelt talgutöödeks nimetada. Olen aga seisukohal, et prügikoristust, mis küll ka väga vajalik töö, ei tohiks talguteks nimetada.

Loe lisaks »

Virumaa Teataja: Salla majad saavad riigi juubeliaastal oma tammepuu 14. aprill

Väike-Maarja vallas Sallas külade pargis pannakse kasvama kolmkümmend tammepuud, millest moodustub number sada.

Loe lisaks »

Pärnu Postimees: Pärnumaal on kirja pandud üle 100 talgukoha 13. aprill

“Teeme ära!” talgute kirjapanek kogub hoogu, kesknädalaks oli Eesti peale kirjas 1214 kohta, neist 104 Pärnumaalt.

Loe lisaks »

Sakala: Prahikoristus ei ole talgud 12. aprill

TORE, ET TÄNAVUSED «Teeme ära!» päevad on seotud meie kihelkonnapärandiga. Tahan siiski juhtida tähelepanu ühele võimalikule komistuskohale.

Loe lisaks »

Meiemaa.ee: Saarso organiseerib heakorratalguid 11. aprill

Saaremaa vallavolikogu liige, EKRE ridadesse kuuluv Mart Saarso plaanib „Teeme ära 2018“ raames korraldada Kuressaares Titerannas ja Raiekivi säärel heakorratalgud.

Loe lisaks »

Meiemaa.ee: TOIVO VAIK AINULT MEIE MAAS: Prügisokutajad, start! 11. aprill

Kevad on täies hoos – veed voolavad ja lumi on peaaegu kadunud. Vaid päikesest pleegitamata põhjapoolsetel nõlvadel on siin-seal veel mõni helendav hunnik järel.

Loe lisaks »

Hiiu Leht: Talgupäeva stardipaketid pannakse teele 10. aprill

Teeme Ära talgupäeva tiim alustas stardipakettide saatmist talgujuhtidele, kes on jõudnud oma talgud juba talguveebi kirja panna.

Loe lisaks »

Pärnu Postimees: 92 pärnakat on talguplaanid juba teinud 09. aprill

Mai alguse “Teeme ära!” talgupäevale on Pärnumaal kolme nädalaga kirja pandud 92 ettevõtmist.

Loe lisaks »

Saarte Hääl: Üle 100 talgu: kes rajab palverada, kes vuntsib kolemaja 07. aprill

Veidi vähem kui kuu aja eest alanud “Teeme ära” talgute registreerimine on saarlaste ja muhulaste seas taas suure hooga käima läinud. Eilelõunase seisuga oli siinpool merd kirjas 107 talgut. Talguid lisandub muidugi aina juurde.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Talgupäeva stardipaketid jõuavad talgujuhtideni üle Eesti 03. aprill

"Teeme ära!" talgupäeva meeskond alustab täna stardipakettide saatmist talgujuhtidele, kes on jõudnud oma talgud juba veebi kirja panna.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Ominva paigaldab juubeliaasta puhul kihelkonnavärvides postkaste 27. märts

Omniva kingib "Teeme Ära" talgupäeva raames ja Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks oma kogukonnale kihelkonnavärvides grupipostkastid.

Loe lisaks »

Postimees: Kihelkonnavärvide raamat annab hoogu juubeliaasta talgukevadele 26. märts

Trükisoe raamat «Eesti kihelkonna värvid. Koduvärvid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks» tutvustab meie kihelkondade värve ning annab ideid, kuidas 5. mail toimuval talgupäeval neid värve oma kodukanti tuua. Rahva Raamatu kirjastatud teos valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Teeme Ära talgupäeva puhul.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Järvakad valmistuvad talgupäevaks usinalt 26. märts

Eelmise nädala seisuga oli tänavu mais toimuvale "Teeme Ära!" talgupäevale registreerunud erinevas eesti paigas juba üle 500 talgu. Järvamaal on teada antud enam kui kolmekümnest talgupaigast.

Loe lisaks »

Tartu Postimees: Talgulised võtavad käsile ka kaevud ja tiigid 23. märts

Tartu külje all Ülenurmes elav Kersti Kattai oma vana kaevu enam ei kasuta, sest vesi tuleb nüüd tuppa riigi toega rajatud puurkaevust. «Me ei ole vana kaevuga veel midagi ette võtnud, naabrimemm käib siit oma kanadele vett võtmas,» rääkis perenaine.

Loe lisaks »

Harju Elu: ARVAMUS: „Teeme ära“ pole talgud, vaid enamjaolt prahikoristus 22. märts

On tore, et tänavused „Teeme ära“ päevad on seotud meie kihelkonnapärandiga. Siiski tahaks tähelepanu juhtida ühele võimalikule komistuskohale. Päevade jooksul tehakse mitmesuguseid töid, mida võib julgelt talgutöödeks nimetada. Olen seisukohal, et prügikoristust, mis küll ka väga vajalik töö, ei tohiks talguteks nimetada.

Loe lisaks »

Maaelu: Päästeamet soovitab kodukandi veekogu ümber aia ehitada 21. märts

Päästeamet juhib senisest suuremat tähelepanu kodukandi veekogudega seonduvale ohutusele. Õnnetusjuhtumite vähendamiseks kutsub amet Teeme Ära talgupäeva raames üles rajama veekogude juurde turvaaedu ja kodukaevudele kaasi.

Loe lisaks »

Vooremaa: Seekordsetel talgutel tõstetakse esile meie kihelkondade värve ja rahvustoite 20. märts

Tänavu 5. mail peetavale traditsioonilisele Teeme Ära talgupäevale algas registreerimine 15. märtsil. Seekord  seotakse talgud Eesti riigi sajanda sünnipäeva ja Euroopa kultuuripärandi aasta sündmustega Eestis. Talgute korraldajad kutsuvad kõiki üksikisikuid ja organisatsioone tegema oma osalemisega kingituse Eestile ja aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui linnas.

Loe lisaks »

Bioneer: ELF otsib abilisi, et korraldada taaskord mõnus talgu-hooaeg. Kel huvi, siis 26. märtsini saab endast teada anda 20. märts

ELFil on tänavu taas kavas maha pidada mitmekesine ja tihe talguhooaeg. Et kõik ettevõetu mõnusalt ja mõjusalt tehtud saaks otsime talgukorralduses kaasa lööma uusi vabatahtlikke - talgujuhte ja saeministreid. Lisaks otsime tänavu ka annetustekogujaid, kes aitaks meie tegevusi tutvustada ja annetusi koguda erinevatel üritustel.

Loe lisaks »

Bioneer: Teeme Ära stardipakettide pakkimise talgud 21. ja 22. märtsil Viimsis 19. märts

Traditsiooniliselt paneb Teeme Ära talgupäevaks kokku igale talgujuhile mõeldud stardipaketi, mis on motivatsiooniks ja abimeheks talgute korraldamisel. Pakid pannakse kokku koostööpartnerite toel ja vabatahtlike abil talgukorras.

Loe lisaks »

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik: Teeme Ära talgupäev toob tähelepanu keskmesse kodukihelkonna värvid 19. märts

Tänavune Eesti 100. aastapäeval toimuv Teeme Ära talgupäev tuleb kihelkonna teemaline – nimelt on eestvedajad teinud üleskutse muuta 5. mail ümbrus rõõmsamaks oma kodukihelkonna värvidega.

Loe lisaks »

Raadio Kuku: intervjuu Tarmo Tüüriga - talgupäev läheneb 18. märts

Loe lisaks »

Järva Teataja: Talgupäevale kirjapanek on hoo sisse saanud 18. märts

Teeme ära! talgupäevadele kirja panek on alles alanud, kuid üle Eesti on kirja pandud juba 300 talgupaika. Järvamaal on neid pühapäeva õhtuse seisuga 20.

Loe lisaks »

Raadio Elmar: intervjuu talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüriga 16. märts

Tänavune talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas.

Loe lisaks »

Saarte Hääl: Saare ja Muhu talgulised hoos 16. märts

Eilsest algas Teeme Ära talgukevad ning registreerimine 5. mail toimuvaks talgupäevaks, kuhu pandi juba esimesel päeval end kirja enneolematu aktiivsusega.

Loe lisaks »

Külauudised: Teeme Ära talguvanker lükati veerema 16. märts

Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe ja Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul võiksid saabuval kevadel Eesti kihelkondade värvidest inspireeritud pintslitõmbed muuta halli argipäeva ja elukeskkonna rõõmsamaks. Samamoodi saaksid unustatud ja uued maitsed aidata paremini tunnetada kultuurilist mitmekesisust.

Loe lisaks »

Seitsmesed: Teeme Ära talgupäev kingib Eestile kihelkonnavärvid 16. märts

Hoo said sisse ettevalmistused 5. mail peetava üle-eestilise Teeme Ära talgupäevaks, mis juubeliaastale vääriliselt on tavalisest pidulikum. Talgupäev kutsub talgulisi oma kodukohta kaunistama kihelkonnavärvidega ning pakkuma talgulistele erilisi rahvusroogi, mille retsepte hiljem kõik soovijad ka kasutada saaksid.

Loe lisaks »

Reporter: Tänavune talgukevad kutsub üles kinkima Eestile oma kihelkonnavärvid 16. märts

Algas talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval 5. mail peetavale «Teeme Ära» talgupäevale. Tänavune talgukevad kutsub kõiki inimesi tegema talgutel osalemisega kingituse ja koristama Eestimaa metsad prügist puhtaks ning kinkima Eestile oma kihelkonnavärvid.

Loe lisaks »

Sputnik: Kingime Eestile oma kihelkonnavärvid 16. märts

Käes on talgukevad – algas talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Bioneer: Alanud on Teeme Ära talgute registreerimine 5. mai talgupäevaks 16. märts

Käes on talgukevad – täna algab talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale. Tänavune talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas. Talguid saab kirja panna talguveebis aadressil www.teemeara.ee.

Loe lisaks »

Hiiu Leht: Kodukant tegut­seb tempokalt 16. märts

Kohalik kogukonnapäev, üleriigiline kogukondade taotlusvoor, uus küla­vanemate statuut ja kogu­konnamudel ning kohe-kohe startiv Teeme Ära! – tegusad on nii Hiiumaa kui suur, üleeestiline Kodu­kant.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Talgukevad sai hoo sisse 16. märts

Käes on talgukevad – eile algab talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Alkeemia: Tänasest saab hoo sisse Teeme Ära talgukevad ja talgute registreerimine 5. mai talgupäevaks 15. märts

Käes on talgukevad - täna algab talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Err.ee: Tänasest saab hoo sisse Teeme Ära talgukevad 15. märts

Tänavune talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas.

Loe lisaks »

Postimees: Galerii: tänasest saab hoo sisse Teeme Ära talgukevad 15. märts

Täna algab talgute kirjapanek maikuu esimesel laupäeval, 5. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Pealinn: TÄNA! Teeme Ära talgukevad on pühendatud kodumaistele värvidele, mustritele ja maitsetele 15. märts

Tänavune Teeme Ära talgukevad saab avastardi Tallinna bussijaama juures asuvast Triinude Toiduministeeriumist, kus korraldajad teevad juttu nii talgutoidust, kihelkonnavärvidest kui ka kõigest muust, mis tänavuse talgupäevaga seoses vajab rääkimist.  "Tänavusel juubeliaastal seome talgud igaühe kodupaigast tuttavate värvide ja mustrite ning põnevate maitsetega," rääkis Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür.

Loe lisaks »

Terevisioon: Tänasest saab registreeruda 5. mail toimuvale Teeme Ära talgupäevale 15. märts

Alates tänasest on võimalik registreeruda seekordsele Teeme Ära talgupäevale, mis toimub laupäeval, 5. mail. 

Loe lisaks »