Tänavu ulatus Teeme Ära talguliste vabatahtliku töö panus üle 1,3 miljoni euro

Täpsustatud tagasiside põhjal korraldati sel kevadel Teeme Ära talgupäeva raames 1117 talgut, millel osales 32 047 talgulist. Talguliste vabatahtliku töö panus ulatus tänavu 1,33 miljoni euroni. Enim talguid toimus Harjumaal ja Tallinnas, aga elanike arvu järgi juhib talguliste maakondlikku jaotust Saaremaa. Üle Eesti muudeti 243 veekogu ohutumaks, rajati 190 elurikast õppeaeda ning rikastati paljusid talguid kultuurielamustega. Järgmine Teeme Ära talgupäev toimub 3. mail 2025.
Loe lisaks

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev õnnestus hästi: 1105 talgul osales 31 000 talgulist

Laupäeval, 4. mail peetud Teeme Ära talgupäeva raames toimus 1105 talgut, millel osales vähemalt 31 000 talgulist. Üle-eestiline talgupäev õnnestus hästi ja talgutöid tehti väga erinevaid, muuhulgas said 231 veekogu ohutumaks, rajati 188 elurikast õppeaeda ning rikastati paljusid talguid kultuurielamustega. Talguid saab jätkuvalt märkida talgukaardile ja ka osaleda järgmise nädala lõpuni. Talgupäeva jooksul staapi kogunenud talguleide võib lugeda ja Teeme Ära talgustuudio ülekannet järelvaadata aadressilt www.teemeara.ee/otse.


Loe lisaks

Üle-eestiline talgupäev toob homme kodudest välja kümned tuhanded eestimaalased; jälgi talgupäeva käiku Teeme Ära talgustuudio otseülekandest keskpäeval

Laupäeval, 4. mail peetavast üle-eestilisest Teeme Ära talgupäevast võtab reedese seisuga osa vähemalt 17 000 inimest – tegelik osalejate arv selgub päeva jooksul ja on oluliselt suurem. Talguveebi on praeguseks kirja pandud 1075 talgut, sealhulgas 231 veeohutuse talgut, 181 elurikka õppeaia talgut ning palju talguid, mida rikastatakse kultuurielamusega. Abikäsi oodatakse kõikjal üle Eesti, nii et sobiva talgu võib isegi veel laupäeva hommikul talguveebist valida ja kohale minna. Värskeid talgumuljeid saab esimest korda talgupäeva ajaloos jälgida Teeme Ära talgustuudiost, mille otseülekanne algab 4. mail kell 12.00 aadressil www.teemeara.ee/otse.

Loe lisaks

Teeme Ära talgunädal saab täna hoo sisse eeltalgutega Tallinnas Rõõmutarekese lasteaia õppeaias

Esmaspäeval, 29. aprillil Tallinnas Rõõmutarekese lasteaias peetavad Teeme Ära eeltalgud lükkavad hoo sisse talgunädalale, mis kulmineerub sel laupäeval, 4. mail toimuva üle-eestilise Teeme Ära talgupäevaga. Praeguseks on talguveebi kirja pandud üle 900 talgu enam kui 13 000 talgulisega, kuid osalejaid oodatakse juurde igal pool üle Eesti. Talguid saab valida ja end talgulisena kirja panna, samuti lisada veel ka uusi talguid Teeme Ära lehel www.teemeara.ee.

Loe lisaks

Tartu 2024 üleskutse: too kultuuripealinna aastal kultuurielamus Teeme Ära talgutele

Maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetavale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale on praeguseks kirja pandud juba ligi 800 talgut 12 000 osalejaga. Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ja Eesti kultuuririkkuse aasta raames on sel kevadel muuhulgas tähelepanu all talgukultuuri väärtustamine ning kultuurielamuste toomine igasse kogukonda ja talgupaika. Osaleda saab ka talgutel, mis aitavad ette valmistada kultuuripealinna sündmuseid Tartus ja mujal Lõuna-Eestis. Talguid saab kirja panna ja valida talguveebis www.teemeara.ee.

Loe lisaks

Arhiiv